Kontakta oss.

Välkommen till teamet bakom upplevelserna.

Hansa Event har arrangerat konferenser och möten på Gotland sedan 2006. Vi är ett gäng medarbetare vars hjärtan klappar för ön och möten mellan människor. Med stort engagemang och personlighet tar vi med er bortom de vanliga turiststråken och låter er upptäcka helt nya sidor av vår fantastisk ö.
Välkommen att kontakta oss så hör vi snart av oss till dig!

Hansa Event – Möten du minns

Donners Plats 1, 621 57 Visby | 0498-664710 | info@hansaevent.se

Vilka är vi på Hansa Event?

Mattias Thunholm

VD

0707708688
mattias@hansaevent.se

Mårten Britse

Projektledare | Ekonomi

0739246368
marten@hansaevent.se

Thomas Wickman

Aktivitetsansvarig

0707288301
thomas@hansaevent.se

Elin Nyström

Projektledare

0736249107
elin@hansaevent.se

Niclas Bylund

Projektledare

0738500700
niclas@hansaevent.se

Wenche Solberg

Projektledare

0702058228
wenche@hansaevent.se

Olle Andersson

Aktiviteter | Projektledare

0736821330
olle@hansaevent.se

Christofer Marquart

Projektledare Almedalen

0707215989
christofer@hansaevent.se

Kontakta oss.

Kontakt

Historien om oss

Hansa Event är en eventbyrå med knappt 20 års erfarenhet som grundats i hjärtat på Gotland. Allt tog sin början redan 2006 när vi började anordna genuina och personliga upplevelser runtom på Gotland. Det kunde vara ett besök hemma hos lammbonden som stolt berättade om sin verksamhet eller den vackra ladan som gjordes i ordning till en minnesvärd middagsupplevelse.

Allt det genuina har vi kvar och det genomsyras i alla våra projekt även om utbudet växt med åren. Idag arrangerar vi aktiviteter, teambuilding, middagar, stora kongresser, konferensresor och alla möjliga tjänster kring detta. Hansa Event har varit en traditionell aktivitetsarrangör en gång i tiden men är idag en modern byrå som kan tänka utanför boxen och skapa oförglömliga möten oavsett om det är fysiskt eller digitalt. Vi har en otroligt bred kompetens som gör att vi är snabbfotade och proffsiga i det vi åtar oss och allt du behöver veta är att vi hjälper dig genom hela den process som just ert företags resa innebär.

Varmt välkommen hem till oss!

Hälsningar vännerna på Hansa Event