Så mycket bättre
Detta paket passar den något mindre konferensgruppen som gillar att bjuda på sig själva.
Resan börjar i på fastlandet där ni kliver ombord och överfarten börjar med en lunch i restaurangen innan ni tar er in i konferenslokalen. Att ha konferens ombord är ett mycket bra sätt att både komma igång med det kreativa arbetet snabbt, men också ett sätt att använda restiden på absolut bästa sätt. Vid ankomst står en buss som väntar på att ta deltagarna söderut, till Burgsvik.
Grå Gåsen i Burgsvik har blivit rikskänt tack vare programmet ”Så mycket bättre” som spelas in här. Här har Sveriges artistelit skrattat, gråtit, uppträtt för varandra, festat och haft djupa samtal över middagsbordet. Nu kan ni få möjligheten att ha en Så mycket bättre Konferens, i samma miljö som Di Leva, Ledin, Uggla och Bryant!
Ni bor som riktiga stjärnor i personligt inredda rum på Grå Gåsen, äter lunch och konfererar i stora matsalen i huvudbyggnaden. För er som vill aktivera er kan vi erbjuda alltifrån fartfylld teambuilding till cykelutflykter i ett landskap som är magiskt vackert och betagande.
Middag äter ni givetvis i Gåsens Lada, samma lokal där artisterna äter sina middagar och uppträder för varandra. Inför middagen tilldelas varje lag/deltagare en låt som ni sedan får framföra under kvällens middag. Vi lovar en kväll med mycket skratt, glädje och musik, en given succé!
Dag 3 börjar med konferens och lunch innan bussen åter tar deltagarna mot Visby där de får ett par timmars egen tid innan återresan på fastlandet börjar.
(Det självklart att byta ut avreseort från Nynäshamn till Oskarshamn eller välja flyg istället för båt, dock avvikande avgångstider)
19.00 Middag i ladan
19.30 Middag i ladan med uppträdande